03.09.2015

Konkurs - wyzwanie miniaturkowe

     Witajcie!

     Kilka dni temu na grupie Dramione PL, na której potrzeby powstał ten blog, pojawił się post informujący o konkursie literackim. Nasza załoga organizuje już drugi taki konkurs, tym razem z - wydaje mi się - nieco większym zainteresowaniem ze strony publiczności.

     Do tej pory zgłosiło się 27 osób, ale, gdyby tylko ktoś zdecydował się w trakcie, zapraszamy (zgłoszenia pod @ - affabre.sis@gmail.com o tytule Konkurs Dramione)! Niezmiernie się cieszę z tej ilości osób, bo to oznacza dużo prac, dużo nowych tekstów, dużo zabawy i dużo kreatywnego myślenia.

     Wracając jednak do zasad naszego małego przedsięwzięcia...
Jak już wspomniałam na grupie, nie chodzi tylko o napisanie miniaturki lub kilku-rozdziałowego, ale krótkiego opowiadanka. W swoim tekście, który będzie miał minimum 2 strony A4 (Times New Roman 12, interlinia: 1), musicie zawrzeć trzy elementy, które Wam wyślemy - rozsyłanie ich rozpocznie się już 3-go września 2015. Może to być obrazek, fragment piosenki, filmik na YT, a do tego dwa motywy, o których trzeba wspomnieć. Należy to jednak zrobić tak, by wszystko ze sobą grało i śpiewało, żeby miało to jakiś sens.


     Przykładowo:
     Mamy gifa z naszymi głównymi bohaterami, który jest naszą bazą. Nasza miniaturka musi w jakiś sposób doprowadzić do tego, co widzimy na zdjęciu albo po prostu taka/podobna scena musi się pojawić - wszystko jednak uzasadnione, pamiętajmy, to ma być wyzwanie. Do tego dołóżmy różowy szalik robiony na drutach przez babcię i jemioła. W naszej miniaturce muszą się więc pojawić w tle te dwa elementy - bez nich praca, oczywiście, zostanie opublikowana i dopuszczona do konkursu, ale utniemy nieco punktów za brak spełnienia tematu.
     Wszystko jasne?

     Co po napisaniu pracy?
     Żeby nie było tak łatwo, każdy z biorących udział będzie miał inny termin nadesłania pracy. Będzie się to różniło dniem, może dwoma, ale bardzo prosimy o nieprzekraczanie terminu. Oczywiście, jeśli ziemia zacznie się walić, a niebo upadać - nic się nie stanie, ale spróbujmy wywiązać się z umowy. Czas na napisanie pracy - minimum miesiąc u każdego od dostania @ z wytycznymi. Ktoś może mieć więcej o ten jeden, dwa dni, ale to chyba nic strasznego?
     Jak najbardziej akceptujemy bety i różne pomoce - fajnie by było, gdyby dano nam znać, kto podejmie się betowania. Uwzględnimy to później przy uzupełnianiu informacji o autorze i pomocach. To prowadzi nas do kolejnego punktu...

     Głosowanie i ocenianie prac.
     Każda praca zostanie opublikowana na tym właśnie blogu, anonimowo. Każda praca innego dnia, co da czytelnikom i nam, Administracji, czas na przeczytanie tekstów i ocenienie ich. Chcemy, żeby głosowanie przebiegało bezstronnie i dlatego prosimy, by raczej utrzymać w tajemnicy to, o czym się pisze, kiedy ma się opublikować tekst i tak dalej. Niech to praca zostanie oceniona, a nie łatka z autorem. Głosować i oceniać może każdy - w komentarzach oraz w ankiecie, która się z czasem pojawi. Przy tym jednak fajnie by było, żeby przy swojej ocenie uwzględnić parę rzeczy:

1) Realizacja tematu (czyli 3 elementy, które zostały przesłane) - 3pkt.
2) Pomysł - 3 pkt.
3) Styl i język - 5 pkt.
4) Ogólne wrażenie - 4pkt.
Prosimy o jakiekolwiek, nawet krótkie uzasadnienie swojej oceny i przyznanych pracy punktów. Wygrywa praca, która zdobędzie największą ilość punktów.

     To nas prowadzi do nagród... Nie wiemy jeszcze, czy będziemy nagradzać tylko jedną osobę, czy może nieco więcej, mianowicie trzy. Wszystko zależy od prac, które zostaną nam nadesłane. W puli nagród znajduje się jednak wyróżnienie pracy na okres dwóch tygodni na naszej grupie, wywiad z autorem pracy oraz szablon Dramione, który będzie można wykorzystać na swoim blogu.


     Wydaje mi się, że uwzględniłam wszystko, co potrzeba, ale gdyby coś było niewiadome, problematyczne - odzywajcie się, a na pewno zostaniecie usłyszani!


wanilijowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy