25.10.2015

Jak głosować/oceniać prace?

     Hej!

     W kalendarzu zawisła kartka z 25-tym października, niedzielą, czyli ostatecznym terminem nadesłania prac. Nie zdradzam, ile ich otrzymałyśmy - zdecydowanie mniej, niż początkowo zakładałyśmy, stąd pewność, że rozwiązanie konkursu nastąpi szybciej.

     Poniżej kilka zasad, którymi należy się teraz kierować, jeśli chcemy wziąć udział w zabawie i - oprócz przeczytania miniaturki konkursowej - dorzucić od siebie parę słów. Jeśli na ogół nie komentujesz, tym bardziej zachęcamy do tego specjalnego komentarza.

     Każda praca wisi samodzielnie trzy dni na tymże blogu i jest to czas, gdy spokojnie każdy może ją przeczytać i zostawić komentarz ze swoimi uwagami / oceną + punktacją. Komentarz bez własnej punktacji będzie niebrany pod uwagę! Po tych trzech dniach post z miniaturką wraca do szkiców i na jej miejsce wędruje kolejna miniaturka. I znów, po trzech dniach ta znika, pojawia się następna. Dlaczego taki system? 1) Dajemy szansę na zapoznanie się z pracą konkursową. 2) Chcemy, żeby każda praca miała takie same szanse - trzy dni na przeczytanie i ocenienie przez czytelników. W ostatnim dniu konkursu, wszystkie prace zawisną raz jeszcze na dwa dni - i w tym czasie również można dopisywać komentarze z oceną.
     Prosimy o nie usuwanie komentarzy po dodaniu ich.
     Głosowanie i ocenianie prac.
     Każda praca zostanie opublikowana anonimowo. Chcemy, żeby głosowanie przebiegało bezstronnie i dlatego prosimy, by raczej utrzymać w tajemnicy to, o czym się pisze, kiedy ma się opublikować tekst i tak dalej. Niech to praca zostanie oceniona, a nie łatka z autorem. Głosować i oceniać może każdy - w komentarzach oraz w ankiecie, która się z czasem pojawi. Przy tym jednak fajnie by było, żeby - poza całym ogólnym komentarzem - przy swojej ocenie uwzględnić parę rzeczy:

1) Realizacja tematu (czyli 3 elementy, które zostały przesłane autorom i które widnieją na początku postu z miniaturką) - 3pkt. (jeden punkt za każdy element).
2) Pomysł - 3 pkt. (w grę wchodzi podejście do tematu, ujęcie go, oryginalność, itp.)
3) Styl i język - 5 pkt. (ocena według własnego uznania - bierzemy pod uwagę: spójność tekstu, język, błędy ortograficzne, interpunkcyjne, itp.)
4) Ogólne wrażenie - 4pkt. (tutaj można dorzucić parę groszy od siebie samego, co byście dodali, co byście odjęli, co zmienili, o czym nie pisali... możecie przyznać tutaj punkty za np. długość pracy, itp.)
Prosimy o jakiekolwiek, nawet krótkie uzasadnienie swojej oceny i przyznanych pracy punktów. 

     Pod koniec konkursu pojawi się anonimowa ankieta 1-krotnego wyboru, z której głosy również będą się liczyć do oceny. Wtedy będzie trzeba zdecydować, która miniaturka podobała się Wam najbardziej.


     Już jutro pierwsza praca!
     A tymczasem, dobranoc.

wanilijowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy